P4 Logo.fw

Zpravodajský občasník TOP09 Praha 4

Modré zóny na Praze 4 o nás bez nás

Filip Vácha
12. září 2017

Rada městské části Prahy 4 požádala Hlavní město Prahu o realizaci zón placeného stání na území městské části Praha 4. Koalice (Trojkoalice, ODS, HPP , Stan-Tučňák) tak učinila bez toho, aby byl finální návrh projednán a odsouhlasen zastupitelstvem městské části. Zcela tak zabránila občanům se s tímto projektem seznámit, natož aby se vypořádala s jejich námitkami a připomínkami.

Jak správně zavést zóny

Placené zóny se nikdy nesmí stát záminkou výběru tučného poplatku, který budou muset hradit naši občané. Zóny nemají být dodatečnou daní, ze které bude profitovat pokladna města.

Přesto může být zavedení zón v určitých lokalitách funkční za dodržení několika podmínek.

Musí se jednat o promyšlené komplexní celopražské řešení, které umožní bezproblémové parkování občanů městských částí bez toho, aby omezilo podnikání. Jinak budeme svědky pouhého přenesení daného problému do nových lokalit. Spuštění systému zón musí plynule navazovat na navýšení kapacit parkovacích domů (v případě Prahy 4 např. u metra Roztyly) a další rozvoj parkovišť P + R.

Nejdůležitější podmínkou při zavádění zón je rozhodování s plnou znalostí o dané lokalitě a po opravdu důkladné debatě s občany, kteří musí být s řešením srozuměni. Jinak naši občané mají zcela oprávněný dojem, že se rozhoduje o nich bez nich a předkládají se jim zcela nesmyslná řešení.

Realita na Praze 4

Řešení odsouhlasené radou není komplexní ani na úrovni města ani městské části. O tom, zda na Praze 4 zóny budou, v jaké podobě a kde, rozhodla rada sama. Je otázkou, proč je takové důležité rozhodnutí šito horkou jehlou. Vzhledem k uvedeným skutečnostem je bohužel jasné, že projekt   problém parkování na Praze 4 nevyřeší.

Filip Vácha (TOP 09)

Komentáře   

0 #5 Filip Vácha Top09 2018-06-26 21:04
Dobrý den pane Michale,
přístup je obdobný jako v případě parkování abonentů. Parkovací oprávnění pro fyzickou osobu vlastnící nemovitost v dané městské části je vydáno na základě prokázání vlastnického vztahu k nemovitosti.
Platí se dle přiložené tabulky.http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2017/07/cen%C3%ADk_ZPS_2017_a_oblasti.pdf
Bohužel rada Prahy 4 odmítla , jakákoliv smysluplná opatření, která TOP 09 navrhla. Praha 4 se stává bohužel ukázkou toho, jak se doprava v klidu rozhodně řešit nemá. Další možné odpovědi ohledně vlastního postupu registrace naleznete na níže uvedeném odkazu.http://www.praha4.cz/Parkovaci-zony-na-Praz e-4.html Přeji, Vám hezký den.

---------- Původní e-mail ----------
Citovat
+1 #4 Michal J. 2018-06-25 08:35
Dobrý den, na Praze 4 v Nuslích vlastním byt, ale nemám zde již trvalý pobyt. Co budu muset udělat pro to, až začnou platit modré zóny, abych tu mohl vůbec parkovat bez postihu? Děkuji za odpověď. M.J.
Citovat
0 #3 Jan Vlček. 2018-02-05 20:23
Pane Vácha děkuji za odpověď. Ověřil jsem si pár věcí, které jste uváděl a musím s vámi souhlasit.
Bydlím přesně za hranicí zavedené zóny. Takže bez ohledu na to, jestli zaplatím, nebo ne tak stejně nezaparkuji. Radnici se povedlo tímto špatným zásahem pouze problém rozšířit. Doufám, že se vám povede tuto šílenost zrušit nebo upravit v brzké době.
J. Vlček
Citovat
0 #2 Filip Vácha Top09 2018-02-01 16:00
Dobré odpoledne pane Vlčku , odpovědi jsem Vám odeslal na mail, který jste tu původně uváděl. Pokud budete mít další otázky, které souvisejí se článkem nebo tématem rád Vám odpovím.
S pozdravem Filip Vácha
Citovat
0 #1 Jan Vlček. 2018-01-31 09:19
Dobrý den rád bych se zeptal autora článku pana Kučery nebo pana Váchy na pár otázek. Tedy jestli je to možné. Bydlím na Praze 4 přímo na hranici kudy má pravděpodobně probíhat zóna. Bohužel přes opakovanou snahu se mi nepodařilo zjistit, zda naše ulice bude vedena v rámci zón nebo ne. Mám více otázek v rámci článku a zón obecně. Tedy pokud vás nebude obtěžovat je se mnou probrat.
Děkuji
J. Vlček
Citovat

Přidat komentář
Anti-spam: je třeba splnit zadání

Komentáře k článkům

Napsali jinde